Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: muchomorek165
2015-04-15, 06:34
Fajna wysysarka do wymiany oleju własnej roboty polecam.
Autor Wiadomość
MustangGT 
Zapalony Ventkarz
Pewka.pl



Silnik: 1.9TDI 110KM
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 371
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2015-04-12, 17:19   Fajna wysysarka do wymiany oleju własnej roboty polecam.

Witam wszystkich pochwale się jaką wysysarkę do oleju sobie zrobiłem z agregatu od lodówki i dwóch butli do wina 5 litrowych, ale jeszcze muszę dodać jakiś zbiornik około 35l. na podciśnienie bo wolno leci zapraszam do oglądnięcia:

Filmik - http://majsterek-debescia...ion=film&id=114

Pozdro :D
_________________
Przewozy 9 osobowym busem dostępny 24h. Mercedes Vito 639 www.Pewka.pl cała Europa.
 
 
0wen 
Ventofan



Silnik: 1.8
Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 102
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-04-12, 21:22   

Fajna sprawa, jak wymieniasz często znajomym olej to się może przydać :P . Chyba nie w tym dziale założyłeś temat :P .
_________________

 
 
Por_no 
Autostopowicz


Silnik: 1.8
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 13
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2015-04-13, 11:28   

Dobry pomysł na wykorzystanie starego agregatu z lodówki :) :oklaski:

Mam jednak kilka pytań i porad: po co jest ten drugi ogromny dymion, lepiej dać jakiś mniejszy jeśli ten pierwszy ma robić za zbiornik oleju? On tylko wydłuża czas potrzebny na wytworzenie wystarczającego podciśnienia aby dźwignąć ciepły olej do góry.
Aby zwiększyć Q (natężenie przepływu) na który składa się prędkość przepływu cieczy i pole przekroju (v*S) korzystniej wg. mnie zwiększyć pole przekroju rurki zasysającej(S) (oczywiście na ile pozwala otwór na bagnet) i zamiast dokładać te dymiona dołóż jeszcze jeden agregat i wtedy zwiększ przekrój rurek łączących zbiorniki i agregaty ze zbiornikiem. Postaraj się unikać tez wszelakich zakrętów i przewężeń przewodów(straty ciśnienia) oraz spróbuj obniżyć najwyższy punkt instalacji o kilka centymetrów aby zmniejszyć straty podciśnienia potrzebne na pokonanie sił grawitacji :)

Gwarantuje Ci ze po tych ulepszeniach wydajność przepływu się zwiększy i cały czas operacji ulegnie zmniejszeniu jednocześnie zwiększając zadowolenie z pracy :)
 
 
MustangGT 
Zapalony Ventkarz
Pewka.pl



Silnik: 1.9TDI 110KM
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 371
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2015-04-13, 17:15   

Por_no napisał/a:
Dobry pomysł na wykorzystanie starego agregatu z lodówki :) :oklaski:

Mam jednak kilka pytań i porad: po co jest ten drugi ogromny dymion, lepiej dać jakiś mniejszy jeśli ten pierwszy ma robić za zbiornik oleju? On tylko wydłuża czas potrzebny na wytworzenie wystarczającego podciśnienia aby dźwignąć ciepły olej do góry.
Aby zwiększyć Q (natężenie przepływu) na który składa się prędkość przepływu cieczy i pole przekroju (v*S) korzystniej wg. mnie zwiększyć pole przekroju rurki zasysającej(S) (oczywiście na ile pozwala otwór na bagnet) i zamiast dokładać te dymiona dołóż jeszcze jeden agregat i wtedy zwiększ przekrój rurek łączących zbiorniki i agregaty ze zbiornikiem. Postaraj się unikać tez wszelakich zakrętów i przewężeń przewodów(straty ciśnienia) oraz spróbuj obniżyć najwyższy punkt instalacji o kilka centymetrów aby zmniejszyć straty podciśnienia potrzebne na pokonanie sił grawitacji :)

Gwarantuje Ci ze po tych ulepszeniach wydajność przepływu się zwiększy i cały czas operacji ulegnie zmniejszeniu jednocześnie zwiększając zadowolenie z pracy :)


Dzięki a radę :D ale o wiele prościej jest dodać jeszcze jeden zbiornik na podciśnienie i to wszystko rozwiąże. Nie potrzeba drugiego agregatu bo nie wytworzy to większego podciśnienia w butlach.
Jak mówiłem dodatkowe cm objętości na podciśnienie i mocniej będzie wyciągać olej.
Jak dodam jeszcze jeden zbiornik pokaże jak wysysa na kolejnym filmiku :) pozdro.
_________________
Przewozy 9 osobowym busem dostępny 24h. Mercedes Vito 639 www.Pewka.pl cała Europa.
 
 
Por_no 
Autostopowicz


Silnik: 1.8
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 13
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2015-04-13, 20:16   

MustangGT napisał/a:

Nie potrzeba drugiego agregatu bo nie wytworzy to większego podciśnienia w butlach.


Fizyki nie oszukasz ;) Drugi agregat jest po to żeby zwiększyć wydajność tworzenia podciśnienia w zbiornikach a przez to zwiększyć wydatek przepływu oleju :) Zwiększ pole przekroju przewodów zasysających i łączących dymiona po winiaczu i będzie hulało szybciej nawet na tym jednym agregacie i jednym dymionie.
Serio ci mówię, coś-niecoś wiem na temat obliczania wydajności przepływów czy to gazów czy cieczy i mogę powiedzieć ze obliczanie takich cudów to mój chleb powszedni :)

z niecierpliwością czekam na filmik z większa ilością zbiorników :) powodzenia.
 
 
MustangGT 
Zapalony Ventkarz
Pewka.pl



Silnik: 1.9TDI 110KM
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 371
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2015-04-15, 01:04   

Por_no napisał/a:
MustangGT napisał/a:

Nie potrzeba drugiego agregatu bo nie wytworzy to większego podciśnienia w butlach.


Fizyki nie oszukasz ;) Drugi agregat jest po to żeby zwiększyć wydajność tworzenia podciśnienia w zbiornikach a przez to zwiększyć wydatek przepływu oleju :) Zwiększ pole przekroju przewodów zasysających i łączących dymiona po winiaczu i będzie hulało szybciej nawet na tym jednym agregacie i jednym dymionie.
Serio ci mówię, coś-niecoś wiem na temat obliczania wydajności przepływów czy to gazów czy cieczy i mogę powiedzieć ze obliczanie takich cudów to mój chleb powszedni :)

z niecierpliwością czekam na filmik z większa ilością zbiorników :) powodzenia.


Dodać duży zbiornik na podciśnienie to lepsze rozwiązanie by zwiększyć podciśnienie pozdro.
_________________
Przewozy 9 osobowym busem dostępny 24h. Mercedes Vito 639 www.Pewka.pl cała Europa.
 
 
theority 
Vento 1,9 TDi



Silnik: 1Z
Pomógł: 50 razy
Wiek: 36
Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 2750
Skąd: Konin
Wysłany: 2015-05-17, 22:33   

Nie ważne jak szybko, ważne że działa :)

:oklaski:
_________________
Gość, jeśli pomogłem, to kliknij pomógł. Będzie mi miło :)

Vento 2.0

Znajdż mnie na Facebook'u
 
 
Por_no 
Autostopowicz


Silnik: 1.8
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 13
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2015-05-17, 23:21   

theority napisał/a:
Nie ważne jak szybko, ważne że działa :)

:oklaski:


"Dobrze jechać wozem, a lepiej rowerem
Dobrze być żonatym, lepiej kawalerem".

Zrobi jak będzie chciał i ulepszy jak będzie chciał, to Jego warsztat i jego roboczogodziny czy będzie odsysał olej -już zimny- godzinę czy jeszcze ciepły 10 min. :)
Mogłem napisać tak jak odpowiadają "szpece" na elektrodzie "pomysł do kitu. zamykam" tylko po co? Jak znam sie na tym to poradzę chłopakowi niech nie siedzi w warsztacie bez potrzeby godzinę tylko niech myknie robotę i idzie na zasłużonego grilla z kumplami.

Mam nadziej ze odsysarka działa elegancko z ulepszeniami czy bez :)
Może kolejnym projektem niech będzie mały piecyk do warsztatu w którym spalisz ten olej i ogrzejesz warsztat? To też jest ciekawe rozwiązanie :)

pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15