Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Uszczelki dachowe
Autor Wiadomość
luki041 
Autostopowicz


Silnik: 1.9 TDI 90KM
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-10-21, 16:21   Uszczelki dachowe

Witam.
Od ok roku jestem posiadaczem venciaka, cały czas zmagam się z hałasem w kabinie, mianowicie od ok 90/100km/h w aucie słychać jak mocno szumi wiatr. Na początku bardzo mnie to irytowało jednak nie mogłem znaleźć rozwiązania.. Obecnie gdy jadę sam i przekraczam ową prędkość szum wiatru zagłuszam radiem, jednak gdy podróżuje z kimś problem jest bardzo uciążliwy... Zauważyłem, że uszczelka dachowa w niektórych miejscach jest lekko pofałdzona i odstaje od dachu.. to może być jej wina? Nie chcę już próbować zaklejać owych szczelin taśmą ponieważ ostatnio gdy tak robiłem z taśmą zszedł lakier :afro: I jeszcze jedno pytanie czy owe uszczelki w golfie 3 są takie same jak w ventylach? Pozdrawiam.
 
 
kowal323 
Pan i władca oktanów



Silnik: 1.9 TDI 1Z
Pomógł: 18 razy
Wiek: 29
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 1152
Skąd: Braniewo - Elbląg
Wysłany: 2014-10-21, 16:42   

Na początek wypadałoby się przywitać: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?p=278707

A odnośnie tematu to nie słychać dokładnie z którego miejsca przepuszcza ?
Ostatnio zmieniony przez kowal323 2014-10-21, 16:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vwjanekvento 
Donator



Silnik: 1.8 GLX
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 2825
Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2014-10-21, 18:06   

Te uszczelki pasuja od golfa 3 ;)
_________________
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
Moj projekt Jetta III
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=12334
Grupa Lubuska
http://forum.vwvento.org/viewforum.php?f=60
 
 
luki041 
Autostopowicz


Silnik: 1.9 TDI 90KM
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-10-21, 18:09   

kowal323 napisał/a:
Na początek wypadałoby się przywitać: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?p=278707


Sorka, myślałem że zrobiłem to już jakiś czas temu ;)

kowal323 napisał/a:
A odnośnie tematu to nie słychać dokładnie z którego miejsca przepuszcza ?


Dokładnego niestety nie, bardziej słyszalny szum jest chyba z siedzenia kierowcy. Tak jakby całe auto było źle złożone... auto bezwypadkowe, drzwi regulowałem wielokrotnie z żadnym skutkiem...

vwjanekvento napisał/a:
Te uszczelki pasuja od golfa 3 ;)


Dzięki za odpowiedź, jeżeli upewnie się, że to właśnie ich wina poszukam jakiś ogarniętych na szrocie ;)
Ostatnio zmieniony przez luki041 2014-10-21, 18:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pawel66600 
Pan i władca oktanów



Silnik: 1.8 AAM
Pomógł: 42 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1266
Skąd: Coniew
Wysłany: 2014-10-21, 22:50   

Ogólnie Vento są słabo wygłuszone, za mało mają uszczelek.
_________________
Vento OEM+
 
 
tom cio 



Silnik: 16vT
Pomógł: 57 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 2163
Skąd: Radzyń Chełmiński
Wysłany: 2014-10-21, 23:22   

Zależy też dużo od stanu na pewno, i chyba przebiegu, może silnika, u mnie jest cichutko, u kumpla w tdi przy 100km/h już huczy wiatr w środku.
_________________
Moje Vento Coupe: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=13676
 
 
luki041 
Autostopowicz


Silnik: 1.9 TDI 90KM
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-10-22, 16:56   

tom cio napisał/a:
Zależy też dużo od stanu na pewno, i chyba przebiegu, może silnika, u mnie jest cichutko, u kumpla w tdi przy 100km/h już huczy wiatr w środku.


Stan autka jest bardzo dobry, przebiegu mam juz nakręcone coś ok 281000, ale o silnik bardzo się dba u mnie jak i u znajomego od którego odkupiłem venciaka.. To u mnie jest to samo co u Twojego kolegi, też mam tdi, ale nie sądzę żeby to miało na to wpływ.. Prędzej wina wygłuszenia...

A powiedzcie mi czy to przez te drobne szczeliny między uszczelką dachową, a dachem może być spowodowany ten szum? Mogę porobić zdjęcia jutro.
 
 
vwjanekvento 
Donator



Silnik: 1.8 GLX
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 2825
Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2014-10-22, 17:04   

Chodzi Ci o uszczelke szyberdachu, tez u mnie hula wiatr ponoc wyszczotkowanie pomaga ale nie probowalem. Poszukaj z młodszego rocznika może będzie mniej zuzyta ;)
_________________
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
Moj projekt Jetta III
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=12334
Grupa Lubuska
http://forum.vwvento.org/viewforum.php?f=60
 
 
luki041 
Autostopowicz


Silnik: 1.9 TDI 90KM
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-10-22, 17:42   

vwjanekvento napisał/a:
Chodzi Ci o uszczelke szyberdachu, tez u mnie hula wiatr ponoc wyszczotkowanie pomaga ale nie probowalem. Poszukaj z młodszego rocznika może będzie mniej zuzyta ;)


Nie :) chodzi o te dwie uszczelki po prawej i lewej stronie które idą przez większą część auta i zaczynają się na szybie ;)
 
 
Budda 
Ventofan



Silnik: AAZ
Wiek: 28
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 136
Skąd: Zbąszyń
Wysłany: 2014-10-27, 00:12   

U mnie też wiaterek hula :D

U mnie od szyberka wieje. Słychać dopiero po przekroczeniu 70 km/h. Ja się upewniłem w ten sposób. Odsunąłem tapicerkę szybra, ręką złapałem za początek szyby, do 70 km/h nie idzie jej ruszyć, po przekroczeniu czuć delikatnie, że szybę można unieść, nie będzie dużej szpary, po prostu wyczuje się, że szyba jest jakby luźna.

Tak jakby ilość przepływającego powietrza tworzyła poduszkę powietrzną czy coś w tym rodzaju i zwiększa przerwę :P

Sposobem na to jest chyba tylko wymiana szyby na taką z bardziej włochatą? uszczelką. Ona z tego co zauważyłem jest wtopiona w szybę.
_________________
Oldschool diesel :P
 
 
luki041 
Autostopowicz


Silnik: 1.9 TDI 90KM
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-10-27, 22:47   

Budda napisał/a:
U mnie też wiaterek hula :D

U mnie od szyberka wieje. Słychać dopiero po przekroczeniu 70 km/h. Ja się upewniłem w ten sposób. Odsunąłem tapicerkę szybra, ręką złapałem za początek szyby, do 70 km/h nie idzie jej ruszyć, po przekroczeniu czuć delikatnie, że szybę można unieść, nie będzie dużej szpary, po prostu wyczuje się, że szyba jest jakby luźna.

Tak jakby ilość przepływającego powietrza tworzyła poduszkę powietrzną czy coś w tym rodzaju i zwiększa przerwę :P

Sposobem na to jest chyba tylko wymiana szyby na taką z bardziej włochatą? uszczelką. Ona z tego co zauważyłem jest wtopiona w szybę.


A próbowałeś przejechać się z obklejonymi łączeniami szyberu z dachem taśmą? ;) Jak możesz to sprawdź to ;) zrobiłbym to u siebie, ale malowałem samemu autko no i lakier zbytnio jak zdążyłem się przekonać nie trzyma najlepiej, testu taśmy nie przechodzi :stop:
 
 
Budda 
Ventofan



Silnik: AAZ
Wiek: 28
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 136
Skąd: Zbąszyń
Wysłany: 2014-10-28, 23:19   

Obkleiłem szyberek i szczerze powiedziawszy do 100 km/h było dobrze, potem zaczęła się chyba taśma odklejać i przy dłuższej jeździe z 140 na liczniku odpadła bo było słychać jak coraz więcej powietrza wlatuje, klej musiał słabo trzymać pomimo przetarcia szmatką miejsc styku kleju z karoserią.

Jakoś nie widzę w tym rozwiązaniu sensu, ja mam w garażu poprzedni szyberek i chyba przełożę szybę.
_________________
Oldschool diesel :P
 
 
luki041 
Autostopowicz


Silnik: 1.9 TDI 90KM
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-10-29, 22:13   

Budda napisał/a:
Jakoś nie widzę w tym rozwiązaniu sensu, ja mam w garażu poprzedni szyberek i chyba przełożę szybę.


Oczywiście to nie ma być rozwiązanie tylko sprawdzenie czy to napewno szyber ;) W takim razie sam sprobuje pokombinować coś z ową uszczelką w wolnym czasie, jak znajde jakiś ciekawy, tani i skuteczny sposób to tu go opiszę ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14